Filmowanie z powietrza – najlepszy widok na Twój film

o

Być może zdarzyło Ci się kiedyś zobaczyć przelatującego drona. To niepozorne urządzonko unosi się kilkadziesiąt metrów nad ziemią i pomimo kosmicznego wyglądu robi naprawdę świetną robotę!

Nazywane także quadrocopterami unoszone są przez cztery wirniki, a ich głównym zadaniem jest filmowanie z powietrza. Istnieje bardzo wiele różnych możliwości nagrywania, my jednak skupimy się na filmach nagranych z powietrza przez kamery GoPro. Sposób działania tego quadrocoptera jest dosyć prosty. Kamerkę podpinamy pod urządzenie i lecimy!


No, prawie lecimy… Filmowanie z powietrza wymaga doświadczenia w sterowaniu quadrocopterem. Utrzymanie balansu, nadanie kierunku czy po prostu kontrola lotu wymaga sporych umiejętności. Na szczęśnie nowoczesne drony z kamerą wyposażone są w szereg udogodnień, które pomogą nam zachować prawidłowy lot. I tak w najnowszych quadrocopterach znajdziemy stabilizatory lotu, automatyczny powrót do zaprogramowanego miejsca, czy inteligentne systemy kontroli orientacji.

Moim celem nie jest jednak prezentacja technicznych walorów tego typu urządzeń. Prawdziwą wartość otrzymujemy po wyjęciu karty z kamery GoPro. Niesamowite ujęcia nakręcone z kilkudziesięciu metrów dodają Twojemu filmowi prawdziwego charaktetu.

Ujęcia z powietrza jako jedyne zapewniają nam widoki, których na co dzień nie mamy możliwości oglądać. Szansa na ogarnięcie wzrokiem całości krajobrazu zawsze robi ogromne wrażenie na naszym widzu. Dlatego filmowanie z powietrza to jedna z najlepszych opcji zaprezentowania Twojego obiektu.

Potencjał drzemiący w ujęciach z powietrza dostrzegły ośrodki rekreacyjne. Właściciele pałacyków, hoteli, ośrodków agroturystycznych wiedzą, że poza ładnymi pokojami czy dobrym jedzeniem ich przewagą jest położenie. To właśnie okolica nadaje miejscu niepowtarzalnego charakteru. Tylko filmowanie z powietrza pozwoli nam zaprezentować się w “całej okazałości”.

Pięknym przykładem jest prezentacja Pałacu Romantycznego w Turznie. Po zobaczeniu filmu trudno oprzeć się urokowi tego miejsca.

Ale filmowanie z powietrza to nie tylko prezentacja obiektu. Możliwości filmowania przy pomocy drona z kamerą są prawie nieograniczone. Jeśli tylko pozwala nam pogoda możemy latać nad wszystkim na co mamy ochotę.
Filmy ze ślubów, filmy promocyjne, teledyski to wszystko może zyskać nowe znacznie ciekawsze oblicze dzięki ujęciom z powietrza. To właśnie tego typu zapierające dech w piersiach widoki powodują u naszych odbiorców szeroko otwarte oczy i wielkie uśmiechy na twarzy.

Doskonałym przykładem jest film Philipa Blooma, który zabiera nas w niezwykłą podróż po jednej z małych tajskich wysepek. Naprawdę oderwiecie się i poszybujecie wspólnie z nim, niezależnie od tego, gdzie w tej chwili jesteście.

Koh Yao Noi from Philip Bloom on Vimeo.

Połączenie emocji, wyjątkowego miejsca i filmowania z powietrza może sprawić, że film nabierze unikalnego charakteru. To co jednak jest najważniejsze i warto zwrócić na to szczególną uwagę to fakt, że zastosowanie ujęć z drona pozostawi naszego widza z poczuciem satysfakcji, bo zobaczył więcej niż się spodziewał. Warto zadbać o dostarczenie takich emocji naszemu odbiorcy, to na pewno zaowocuje lepszym poziomem zapamiętania filmu i ogólnej oceny.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym.
  • Michał

    Świetny artykuł z pięknymi przykładami. Tajska wysepka robi wrażenie. Dziękuję, dodaję bloga do ulubionych!