Filmowanie ślubów i wesel. Poradnik młodej pary.

filmowanie_slubow

Za Wami podjęcie jednej z ważniejszych decyzji w życiu – chcecie być razem! Teraz pójdzie z górki :) Sala, zespół, sukienka, fotograf ślubny i oczywiście filmowiec. Jeśli zastanawiacie się czy warto zainwestować w filmowanie ślubu, w tym krótkim artykule, postaramy się rozwiać wasze wątpliwości.

Po pierwsze i najważniejsze – ślub bierzecie tylko raz. Oczywiście zdarzają się różne wypadki losowe, ale idąc do ołtarza waszym marzeniem jest spędzić z tą ukochaną osobą resztę życia. Niestety temu wydarzeniu często towarzyszy stres, a otoczenie przez całą rodzinę i przyjaciół dodatkowo wzmaga emocje. To właśnie przez to natężenie emocji młodzi małżonkowie często zapominają jak dokładnie wyglądała impreza, którą planowali przez ostatnie miesiące. I wtedy pojawia się film, który uruchamia kaskadę wspomnień. Widzisz krótkie ujęcie i już wiesz kto i kiedy uronił łzę, pamiętasz jak smakował pierwszy pocałunek męża czy żony, widzisz radość na twarzach swoich gości. Ogromną stratą byłoby utracenie tych cennych momentów
z naszej pamięci.

Zapewne będzie z Wami fotograf ślubny. Piękne zdjęcia to oczywiście podstawa. Fotograf ślubny zatrzyma dla Was najważniejsze momenty, wywoła zdjęcia, a Wy będziecie mogli oprawić je w ramkę i powiesić na ścianie. Niestety zdjęcia nigdy do Was nie pomachają, nie uśmiechną się, nie pokażą wirującej w tańcu sukienki. Dynamika filmu jest nieporównywalna, a muzyka która jest w podkładzie dodatkowo wzmaga efekt. Całość pozwala nam odtworzyć wasz wielki dzień minuta po minucie. Zobaczycie Wasze przygotowania, ceremonię, a potem zabawę na weselu. Kilka minut pełnych szczegółów, uśmiechu, delikatnie skrywanych łez sprawi, że zanurzycie się w morzu wspaniałych emocji. Emocji, które zapamiętacie już na całe życie, bo z każdym odtworzeniem filmu każde wspomnienie będzie do was wracać.

Obecnie filmy ślubne wyglądają inaczej niż jeszcze 5 czy 10 lat temu. Filmowanie ślubów i wesel stało się sztuką, a nie nudną przeprawą przez 8 godzin filmu. Twórcy starają się nadać filmowi ślubnemu niepowtarzalnego charakteru i wzbogacają nawet najkrótsze formy o elementy, które przyprawiają o dreszczyk emocji.

Poniżej film przygotowany dla Asi i Szymona. Para pobrała się w urokliwym kościółku pod Poznaniem, obydwoje życzyli sobie, aby ich ceremonia była skromna i naturalna. Taki też powstał dla nich film. Krótki i upamiętniający tylko przygotowania i ceremonię zaślubin. Tak, tak też można. Możecie wybrać opcję krótkiego filmu, dzięki któremu zawsze będziecie mogli przypomnieć sobie najważniejsze momenty ślubu.

Pomysł na taki sposób filmowania ślubów zrodził się po dokładnym wysłuchaniu kilkudziesięciu par, które zdecydowanie odcinają się od sztucznych, wyreżyserowanych ceremonii, a marzą o przytulnej, naturalnej atmosferze, dzięki której każdy czuje się swobodnie. Nie bez powodu coraz popularniejsze stają się tzw. śluby w stylu country, czy po prostu śluby na wsi. Bez nadęcia, bez sztywnego planu, bez stresu… Często na świeżym powietrzu, w przytulnym otoczeniu.

Jeśli zdecydujecie się na filmowanie waszego ślubu i wesela będziecie mieli pamiątkę na całe życie. Dzięki fotografowi ślubnemu i operatorowi zapamiętacie każdy szczegół, zobaczycie radość swoich najbliższych, będziecie mogli cieszyć się ze szczegółów, których być może nie dostrzeżecie w dniu samej ceremonii.

Kolejnym argumentem przemawiającym za zdecydowaniem się na filmowanie ślubu jest fakt, że wasi najbliżsi również będą czekali na jakąś formę pamiątki. Oczywiście wcześniej wspomniane zdjęcia to świetny pomysł, ale niesamowitą niespodziankę może sprawić wzruszający, dynamiczny i pełen emocji film, którego wasza rodzina może się po prostu niespodziewać. Teledyski ślubne odtwarzane są minimum po kilkaset razy. Każdy oglądający wypatruje szczegółów, których nie zauważył wcześniej, albo wspomina najpiękniejsze momenty. Nie obejdzie się bez chusteczek, które często okazują się niezbędne, bo każdego widza zalewa fala wzruszenia. Tak, tak nawet panowie nie potrafią oprzeć się magii ruchomych obrazów.

Wasz film ślubny może być dokładnie taki jaki sobie wymarzycie. Dopasowany
do ceremonii, do waszego charakteru, do muzyki którą lubicie. Zobaczycie siebie, waszych najbliższych i szczegóły, które nadały waszemu wyjątkowemu dniu niezapomniany charakter. Będziecie mogli pokazać wasz ślub wszystkim, bo teledysk ślubny trwa zwykle około 3 minuty. To czas, w którym każdy zobaczy jak wyglądał wasz wielki dzień, a jednocześnie na pewno się nie znudzi. Warto zdecydować się na film ślubny, bo poza teledyskiem otrzymacie także reportaż ślubny, który trwa dłużej i pokazuje wszystkie, nawet te najmniejsze detale waszej ceremonii.

Film ślubny to sposób na zapamiętanie wszystkich emocji i momentów, które wydarzą się podczas jednego z najważniejszych dni w twoim życiu. To klucz do odblokowania wspomnień, radości i łez wzruszenia. Warto zadbać o to, żeby mieć taki kluczyk na zawsze ze sobą.

Odwiedź stronę www.onelovestudio.pl i sprawdź czy są wolne terminy.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym.
  • Kasia

    Ja też coraz częściej wśród moich znajomych spotykam się z opinią, że zdjęcia ślubne okej, ale jednak to film robi magię. A ten dla Szymona i Asi – wow!

    • Maciek Kreczmer

      Zdecydowanie, film dla Szymona i Asi jest przepiękny. Nie wiem dlaczego jeszcze niektórzy zastanawiają się nad profesjonalnym i nowoczesnym filmem. Najgorzej jak młodzi wybiorą takiego typowego „spoconego pana Waldka”… I potem gość na weselu odbiera klimat prywatności wszelkimi sposobami :)